Wysoka porażka Piasta w Nysie

• autor: kibicpiast1, 2012-04-01 12:07

Polonia Nysa   3-0   Piast Strzelce Op.

Polonia Nysa     3-0     Piast Strzelce Op.

( 1-0 )

31.03.2012

Nysa

W sobotnie popołudnie Piast pojechał do Nysy rozegrać spotkanie w ramach 19 kolejki IV ligi. Mecz rozegrany był w trudnych warunkach atmosferycznych. Padał deszcz oraz wiał mocny wiatr, który sprawiał że futbolówka nieraz nie leciała tam gdzie byśmy chcieli.

W pierwszej połowie pierwszą groźną akcje stworzyli gospodarze, dobre podanie na lewą stronę dostaje zawodnik Polonia, lecz na nasze szczęście źle trafia w piłkę. Kolejna akcja gospodarzy, szybki Lepak mija naszych obrońców i oddaje strzał który mija słupek bramki. Piast najgroźniejszy strzał oddaje z rzutu wolnego. Z okolic 25 metra strzela Korchut, a piłka minimalnie przelatuje koło słupka bramki gospodarzy. W 25 minucie Sacha fauluje zawodnika Polonii w okolicy 20 metra i dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny wykorzystują gospodarze. Zawodnik Polonii strzela celnie tuż przy słupku nie dając szans Łazarkowi. Najczęściej faulowanym zawodnikiem w drużynie Piasta był Sobolewski. Najpierw Lepak fauluje Sobolewskiego, tuż przy linii i dostaje żółtą kartkę. Chwilę później kolejny zawodnik Polonii wchodzi wyprostowaną nogą w nogi Sobolewskiego, sędzia nie zastanawiając się długo wyrzuca zawodnika gospodarzy z boiska, dając mu czerwona kartkę. I od 39 minuty Polonia Nysa gra w dziesiątkę. Okazało się że zawodnik który dostał czerwoną kartkę był młodzieżowcem, a drużyna Polonii po zejściu tego zawodnika w składzie miała tylko jednego młodzieżowca na boisku. Dopiero po 5 minutach gry gospodarze robią zmianę po której było już dwóch młodzieżowców na boisku. Ale zgodnie z regulaminem drużyna nie może grać jeżeli w składzie nie ma 2 młodzieżowców. W końcówce meczu trzy razy strzela Bębas ale każdy ze strzałów trafia w obrońców. Po pierwszej połowie Polonia prowadzi z Piastem 1-0.

Po przerwie trener przeprowadza dwie zmiany. Za Chlubę wchodzi Duk, natomiast za Jakubczaka wchodzi Zoglowek.

Piast rozpoczął druga połowę z przewagą jednego zawodnika. Niestety gospodarze grając w dziesiątkę strzelili drużynie Piasta drugą bramkę. W 53 min zza szesnastki strzela Lepak, piłkę wybija Łazarek. Brak asekuracji bramkarza sprawił że zawodnik Polonii dobiega do piłki i strzela bramkę na 2-0. W 62 min rozpędzającego się Lepaka fauluje Sacha. Otrzymuje drugą żółta kartkę i musi opuścić boisko. Od tego momentu liczba zawodników jest wyrównana. Oba zespoły graja w dziesiątkę. W 73 min w miejsce Grabowieckiego wchodzi Wilczek. A w 85 min w miejsce Sobolewskiego wchodzi Głuszek. W ostatnich minutach meczu zbyt lekko Fesser podaje do Jysa. Piłkę przejmuje zawodnik gospodarzy i strzela bramkę na 3-0. Takim wynikiem kończy się mecz.

Piast wystapił w składzie:

Łazarek, Sobolewski (85' Głuszek), Becella, Sacha, Fesser, Chluba (46' Duk), Jys, Bębas, Jakubczak (46' Zoglowek), Grabowiecki (73' Wilczek), Korchut.

Richter, Jaremko

Orzeł Branice - Piast Strzelce Opolskie