Podsumowanie sezonu rezerw Piasta

Podsumowanie sezonu 2011/12

PIAST II STRZELCE OP.

"A" KLASA

Drużyna rezerw Piasta Strzelce Opolskie w zakończonym sezonie zajęła trzecie miejsce w tabeli drugiej grupy opolskiej Klasy A. Podopieczni Grzegorza Sapy, występującego także na boisku na pozycji pomocnika zdobyli łącznie 53 punkty. Zabrakło im czterech punktów do miejsca premiowanego awansem do Klasy Okręgowej. W wyższej lidze grał będzie Naprzód Jemielnica, dla którego jest to historyczny awans.

W pierwszym meczu rundy wiosennej strzelczanie zremisowali z Pogonią Łosiów 1-1, gola dla nich strzelił Stanisław Bar. Dwa następne spotkania zakończyły się identycznym rezultatem. Pierwszy z nich z KS Górażdże (gol Tomasza Miklasza) i rezerwami Orła Źlinice, którego pierwszy zespół rywalizował z pierwszym zespołem Piasta w rozgrywkach czwartej ligi. Gola tym razem zdobył Przemysław Borawski. W dziewiętnastej kolejce Piast II pokonał w gminnych derbach Jedność Rozmierka, która ukończyła sezon na miejscu piątym. Zakończyły się one wynikiem 2-1, do bramki trafili Łukasz Glinka i Bartosz Berlak. Następnie zawodnicy ze Strzelec Opolskich wygrali zaledwie 2-3 z ostatnim w tabeli LZS Przysiecz (gole Marcin Strutyński, dwukrotnie Dariusz Kukuczka). W następnym starciu pokonali 3-1 rezerwy występującej na szczeblu trzeciej ligi Victorii Chróścice. Na listę strzelców wpisał się Miklasz i dwa razy Borawski. 29 kwietnia Piast II udał się do Jemielnicy na mecz z tamtejszym Naprzodem. Gole dla niego zdobyli Miklasz i Krzysztof Domerecki, jednak gospodarze strzelili dwa gole więcej i poprzez to zwiększyli swoje szanse na awans.

W kolejnym spotkaniu rezerwy Piasta wygrały 2-1 z LZS Chrząstowice, po dwóch trafieniach Kukuczki. Niestety, w następnych czterech grach trzykrotnie uległy swym rywalom. Najpierw 2-0 z Groszmalem w Opolu, dalej 3-1 z Gazownikiem w Wawelnie (honorowe trafienie Przemysława Borawskiego) i na własnym terenie 1-2 z Sokołem Niemodlin, w którym jedyną bramkę dla strzeleckiej jedenastki zdobył także Borawski. W 25. kolejce wygrała ona 2-1 ze Skorogoszczą po bramkach Sebastian Rotera i Dariusza Kukuczki. W końcówce rundy wiosennej zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Zremisowała 2-2 ze Stalą Zawadzkie (gole Łukasz Maciuk i Marcin Strutyński). Pokonała lidera, Otmęt Krapkowice na jego własnym boisku, a jedynego gola w 75. minucie zdobył Dariusz Kukuczka. Tym samym zamazali swoje trzy poprzednie porażki, lecz niewielkie to pocieszenie, gdyż ostatecznie nie uzyskali awansu. W ostatnim meczu drużyna ze stolicy powiatu strzeleckiego pokonała u siebie Victorię Żyrowa 3-0. Do siatki trafili Marcin Głuszek, Tomasz Miklasz oraz Dariusz Kukuczka. Najlepszym strzelcem zespołu został Przemysław Borawski, który pokonał golkipera rywali piętnaście razy. Dziesięć razy uczynił to  D. Kukuczka, a dziewięć T. Miklasz. Najwięcej żółtych kartek otrzymał także Borawski, który został ukarany przez sędziów dziesięciokrotnie. Jedyną czerwoną kartkę w sezonie 2011/12 otrzymał  K. Domerecki. Łącznie za żółte kartki klub zapłacił 375 złotych. Pomimo, iż podopieczni G. Sapy nie zajęli miejsce dającego awans, zakończony sezon w ich wykonaniu można zaliczyć jako udany. Był to drugi sezon rezerwowej drużyny Piasta w rozgrywkach ligowych. W poprzednim, zajęli pierwsze miejsce w strzeleckiej Klasie B.

Piast II Strzelce Opolskie wystąpił także w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu. W nim poszło mu nie gorzej, niż w zmaganiach ligowych. W 1/4 finału tych rozgrywek pokonał 3-1 GKS Izbicko, w półfinale zwyciężył aż 4-0 z Błękitnymi Jaryszów. W meczu finałowym, który odbył się 7 czerwca na boisku w Obrowcu przeciwnikiem drugiej drużyny Piasta był LZS Dąbrówka Górna. Jej zawodnicy wygrali 3-1, a gole zdobyli D. Kukuczka, M. Głuszek oraz Ł. Glinka.

Górny rząd od lewej: Turłowicz Bartosz, Roter Sebastian, Borawski Przemysław, Głuszek Marcin, Domerecki Krzysztof, Glinka Łukasz, Matusiak Tadeusz.

Dolny rząd od lewej: Kukuczka Dariusz, Sapa Grzegorz (grający trener), Nowicki Tomasz, Richter Krzysztof, Maciuk Łukasz.

Artykuł pochodzi ze strony współpracującej z naszą stroną.

Zapraszam na:

www.futbolopolski.pl