Zwycięstwo Piasta II na rozpoczęcie sezonu

• autor: kibicpiast1, 2012-08-30 13:08

Piast II 3-2 LZS Kadłub

Piast II Strzelce Op.  3-2 (2-0)  LZS Kadłub

Nowy trener, nowy sezon, nowe cele. Piast II pod wodzą nowego trenera Tomasza Miklasza rozpoczął sezon 2012/13 w Klasie A. W pierwszym meczu Piast II podejmował LZS Kadłubiec.

W pierwszej połowie gospodarze znacznie dominowali na boisku. Dobrze spisywał się w pierwszej połowie Dariusz Kukuczka, który asystował przy dwóch bramkach. W pierwszej sytuacji podał idealnie do Przemysława Borawskiego, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Piast prowadził 1-0. W drugiej sytuacji Dariusz Kukuczka wycofuje piłkę do nabiegającego Łukasza Glinki, który uderzeniem zza szesnastki lewa nogą zdobywa bramkę na 2-0. Dobrze spisywała się również prawa strona Piasta. Bardzo często włączający się Tomasz Janocha stwarzał przewagę liczebną oraz dwa razy pokusił się o oddanie strzału na bramkę, niestety dwa strzały były niecelne. Do przerwy Piast II pewnie prowadził z Kadłubem i wszystko zapowiadało że w drugiej połowie Piast również zdominuje grę.

Niestety szybko strzelona bramka dla Kadłuba na 2-1 dała nadzieję na uzyskanie dobrego rezultatu w Strzelcach. Po wrzutce Marcina Głuszka w pole karne piłkę ręką dotyka zawodnik z Kadłuba i sędzia odgwizduje jedenastkę. Do piłki podchodzi kapitan rezerw Piasta i celnym strzałem tuz przy słupku zdobywa bramkę na 3-1. Miało już do końca meczu być spokojniej, niestety kolejna kontra gości daje bramkę na 3-2 i zaczęła się nerwówka. Zawodnik gości wpada w pole karne przewracając się bez udziału obrońcy Piasta. Niestety sędzia widział to inaczej i odgwizduje rzut karny dla przyjezdnych. Sprawiedliwości stało się zadość i zawodnik z Kadłuba, fatalnie pudłuje z jedenastu metrów. Piast już do końca meczu nie pozwolił sobie strzelić bramki i w pierwszym meczu pokonuje LZS Kadłub 3-2.