Turniej w Opolu

• autor: kibicpiast1, 2013-03-11 21:14

rocznik 2004 i młodsi

Turniej w Opolu rocznik 2004 i młodsi

Wdniu 10.03.2013 Piast Strzelce Opolskie rocznik 2004i młodsi uczestniczyli w turnieju organizowany przez MOSIR w Opolu. Do imprezy zgłosiło się 12 drużyn, które podzielone były na 2 grupy gdzie nasz zespół wylosował grupę B :FOOTBALL ACDEMY OPOLE-ASD GWARDIA OPOLE 1-GKS KOMPRACHCICE-SPIDERS KRAPKOWICE-SPORTING WROCLAW-PIAST STRZELCE OPOLSKIE-Grupa A:ORLIK PRUDNIK-FOOTBALL ACADEMY NIEMODLIN-ZRYW OPOLE-ODRA OPOLE-RODŁO OPOLE-ASD GWARDIA OPOLE 2. Nasi podopieczni zaczęli turniej od pewnej wygranej  nad drużyną Asd Gwardia Opole 2-0 będąc zdecydowanie lepszą drużyną , a bramki dla naszej drużyny strzelali Pudelko Dawid oraz Pastuch Nataniel. Kolejny mecz Piast rozegrał z drużyna  Sportingiem Wrocław w którym zwycięsko wyszedł zespół z Wrocławia wygrywając 1-0 .Nasz zespół w tym spotkaniu miał swoje szanse na strzelenie bramki , a błąd w  obronie w końcówce meczu wykorzystali przeciwnicy strzelając bramkę. Choć zawodnicy schodzili ze spuszczonymi głowami to trzeba ich pochwalić bowiem byli drużyną technicznie lepszą oraz prezentowali się bardzo dobrze w ataku lecz w piłce trzeba mieć też szczęście ,a nam w tym spotkaniu go brakowało. Po 3 godzinach oczekiwania naszym przeciwnikiem był Krapkowicki Spiders , który musiał uznać wyższość naszego zespołu przegrywając 0-4.Strzelcami bramek byli 2X Daniel Justin,1xWiśnia Paweł,1xSobolewski Patryk.W następnym spotkaniu drużyna Piasta przegrywa z późniejszym finalistą turnieju Football Academy Opole 0-3 pokazując się poniżej swoich umiejętności ,a gra nie przypominała zespołu który zagrał poprzednie mecze co skrupulatnie wykorzystała drużyna przeciwna strzelając nam 3 bramki.Trzeba dodać iż w tym meczu drużyna FA Opole wygrała zasłużenie. Podrażnieni  przegraną z FA Opole nasi podopieczni przystąpili do ostatniego meczu w fazie grupowej  z drużyną Gks Komprachcice nie dając żadnych złudzeń na wygraną przeciwnikom strzelając im 8 bramek nie tracąc żadnej.Strzelcami bramek byli: 4xJustin Daniel,2xNataniel Pastuch,1x Patryk Sobolewski oraz 1xPaweł Wiśnia. Fazę  grupową zdecydowanie wygrywa FA Opole ,a o zajęciu drugiego miejsca dającego prawo gry o finał decydowały strzelone bramki bowiem trzy drużyny miały po tyle samo punktów Asd Gwardia 1- 9pkt,Piast Strzelce- 9pkt,Sporting Wrocław -9pkt i w tej rywalizacji wygrywa Asd Gwardia Opole ,a Piast zajmując trzecie miejsce w grupie rozegra spotkanie z drużyną z grupy A Asd Gwardią Opole 2 o pozycję 5.

Do meczu o 5 miejsce drużyna Piasta nastawiona na zwycięstwo rozpoczyna spotkanie stwarzając kilka groźnych akcji których nie potrafili zamienić na bramkę .Słowa uznania należą się bramkarzowi drużyny Asd bowiem bronił jak w transie ratując zespół Gwardii2 przed utratą bramki wielokrotnie. Lecz przysłowie ,,Niewykorzystane sytuacje się mszczą” w stu procentach się sprawdziło i drużyna Asd strzela bramkę na wagę zwycięstwa. W końcowej klasyfikacji Piast zajmuje 6 miejsce.Turniej wygrywa Orlik Prudnik wygrywając z FA Opole,a mały finał wygrywa FA Niemodlin wygrywając z ASD Gwardią Opole 1.

Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony w tym turnieju , a miejsce które zajęli nie do końca jest odzwierciedleniem  posiadanych umiejętności bowiem nie raz chłopcy pokazali że są bardzo dobrą drużyną. Nie zmienia to faktu iż musimy poprawić stabilność gry gdyż w tym turnieju zespół grał w kratkę raz wygrywając następnie przegrywając aby ponownie wygrać itd. więc jeszcze dużo pracy przed nami, a takie turnieje dają nam dużo informacji czego nam brakuje aby być najlepszą drużyną.

Wielkie podziękowania dla zawodników oraz rodziców za wytrwałość  bowiem turniej trwał od 8:00 do 18:00 i było to bardzo męczące lecz emocje jakie nam dostarczyli nasi młodzi piłkarze wszystko rekompensuje . Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJE.

Gratulacje dla całej drużyny za postawę lecz zawsze może być lepiej, a w szczególności trzeba pogratulować postawy  naszemu bramkarzowi- Patryk Pałka- który spisywał się rewelacyjnie broniąc bardzo trudne piłki i był pewnym punktem naszej drużyny oby tak dalej.

Skład drużyny:

PALKA PATRYK,WIATROWSKI MACIEJ,PUDELKO DAWID,JUSTIN DANIEL,WIŚNIA PAWEŁ

KUPRANIUK DAMIAN,NATANIEL PASTUCH,SOBOLEWSKI PATRYK,JANICZUK JAKUB,KURZEJA MATEUSZ

Trener: Kukuczka Artur, Eugeniusz Sobolewski

Piast Strzelce Op. - Ligota Turawska