Stowarzyszenie Klub Sportowy Piast Strzelce Opolskie - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Witamy na naszej stronie!!!
  • Aktualności:
  • 2016-05-23 GRAŁA MŁODZIEŻ
  • 2016-05-22 KL. OKRĘGOWA: Derby dla Piasta!
  • 2016-05-21 LIGA MŁODZIKÓW: kolejka 20
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Naprzód Jemielnica - SKS Piast Strzelce Opolskie (s) 3:5
  • LKS Jedność Rozmierka (b) - LZS Naprzód Ujazd Niezdrowice 1:3
  • LZS Orzeł Branice (b) - LZS Walce 1:2
  • KS Polonia Nysa - LZS GKS Piomar Tarnów - Przywory 9:2
  • KKS Sudety Burgrabice (b) - LZS Racławiczki 1:2
  • GLKS Kietrz - LKS Racławia Racławice Śląskie (s) 2:2
  • KS Krapkowice - LZS Ścinawa Nyska (b) 5:2
  • LZS Lisięcice - ULKS Orzeł Źlinice (s) 3:2
  •        

Buttony

Logowanie

Wyszukiwarka

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
LKS Naprzód Jemielnica 3:5 SKS Piast Strzelce Opolskie (s)
LKS Jedność Rozmierka (b) 1:3 LZS Naprzód Ujazd Niezdrowice
LZS Orzeł Branice (b) 1:2 LZS Walce
KS Polonia Nysa 9:2 LZS GKS Piomar Tarnów - Przywory
KKS Sudety Burgrabice (b) 1:2 LZS Racławiczki
GLKS Kietrz 2:2 LKS Racławia Racławice Śląskie (s)
KS Krapkowice 5:2 LZS Ścinawa Nyska (b)
LZS Lisięcice 3:2 ULKS Orzeł Źlinice (s)

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27
KS Krapkowice - LKS Naprzód Jemielnica
LZS Ścinawa Nyska (b) - GLKS Kietrz
LKS Racławia Racławice Śląskie (s) - KKS Sudety Burgrabice (b)
LZS Racławiczki - KS Polonia Nysa
LZS GKS Piomar Tarnów - Przywory - LZS Lisięcice
ULKS Orzeł Źlinice (s) - LZS Orzeł Branice (b)
LZS Walce - LKS Jedność Rozmierka (b)
LZS Naprzód Ujazd Niezdrowice - SKS Piast Strzelce Opolskie (s)

Najbliższe spotkanie

LZS Naprzód Ujazd NiezdrowiceSKS Piast Strzelce Opolskie (s)
LZS Naprzód Ujazd Niezdrowice   SKS Piast Strzelce Opolskie (s)
2016-05-25, 18:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Ostatnie spotkanie

LKS Naprzód JemielnicaSKS Piast Strzelce Opolskie (s)
LKS Naprzód Jemielnica 3:5 SKS Piast Strzelce Opolskie (s)
2016-05-21, 17:00:00
Bramki: 2-1 Wastag, 3-2 Korchut, 3-3 Chojnowski, 3-4 Korchut, 3-5 Szopa
     
oceny zawodników »

ZEGAR

Kalendarium

25

05-2016

środa

LZS Naprzód Ujazd Niezdrowice - SKS Piast Strzelce Opolskie (s) - 18:00

26

05-2016

czwartek

12 urodziny obchodzi Adam Brożyna

27

05-2016

piątek

28

05-2016

sobota

41 urodziny obchodzi Grzegorz Chojnowski

12 urodziny obchodzi Nataniel Pastuch

40 urodziny obchodzi Andrzej Buczny

SKS Piast Strzelce Opolskie (s) - LZS Walce - 17:00

SKS Piast Strzelce Opolskie (Trampkarze) - MKS Sparta Pogoń Prudnik - 11:00

29

05-2016

niedziela

MKS Kluczbork - SKS Piast Strzelce Opolskie (Juniorzy młodsi) - 11:00

LKS Atom Grądy - Goświnowice - SKS Piast Strzelce Opolskie (Juniorzy) - 11:00

30

05-2016

pon.

SKS Piast I Strzelce Opolskie (młodzicy) - LKS Jedność Rozmierka - 18:00

KS Krasiejów - SKS Piast II Strzelce Opolskie (młodzicy) - 18:00

31

05-2016

wtorek

8 urodziny obchodzi Kamil Wojtczak

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Pesimista 128
2. grazia73 119
3. qapi123 113
4. zmywara 104
5. kuri05 89
6. lukasz8383 81

Aktualnoci

"Laur Ziemi Strzeleckiej" (Edycja XV)

  • autor: kibicpiast1, 2013-04-18 20:25

Nasz Prezes Ryszard Becella nominowany do nagrody w kategorii: działalność społeczna

 

 

 

Nominowani do nagrody

 

"Laur Ziemi Strzeleckiej"

 

- edycja XV (za 2012 r.)

 

To już po raz piętnasty Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ogłosiło konkurs „Laur Ziemi Strzeleckiej”! Nagrody – „Laury Ziemi Strzeleckiej” są wyrazem uznania dla najwybitniejszych mieszkańców regionu strzeleckiego, dla ich dokonań, kompetencji i zaangażowania w codzienną pracę. Wyróżnienie nagrodą stało się już strzelecką tradycją, która na stałe wpisała się w naszą rzeczywistość. Mogą je otrzymać osoby, zespoły lub instytucje, których osiągnięcia stają się wzorem do naśladowania przez innych. Nagrodą – „Laurem” – wyróżnieni zostają Ci, którzy poprzez aktywność gospodarczą, społeczną, wychowawczą, kulturalną, czy poprzez sport służą swojemu środowisku i regionowi. Kapituła wyłoniła już nominowanych do nagród w pięciu kategoriach działalności: społecznej, gospodarczej, wychowawczej, kulturalnej i sportowej. Uroczystość wręczania „Laurów” odbędzie się 20 kwietnia 2013 roku, w Strzeleckim Ośrodku Kultury.
Poniżej przedstawiamy osoby nominowane do nagród.


Kategoria wychowawcza

 

 

Zuzanna i Bernard Sdzuj.

rodzina zastępcza, która przez kilkanaście lat otoczyła opieką ponad 20 dzieci i stała się najbardziej doświadczoną tego typu placówką w powiecie; jednocześnie pełni funkcję pogotowia opiekuńczego.

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Strzelcach Opolskich.

działająca od 1977 roku, jej mury opuściło wielu wybitnych absolwentów.

Teresa Furman

nauczycielka z ponad 20-letnim stażem pracy pedagogicznej, od 2003 roku jest dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej

 


Kategoria kulturalna

Teresa Chudala

animator kultury, prowadzi Świetlicę Wiejska w Rozmierzy, od 1999 roku instruktor Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Gerard Mańczyk

przewodniczący a następnie członek Zarządu Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kolonowskiem, którego głównym celem jest dbanie o dobro lokalnej społeczności.

Piotr Smykała

pasjonat, badacz historii i autor wielu książek o Ziemi Strzeleckiej.

 


Kategoria sportowa

Mirela Pułtorak

koszykarka pochodząca ze Strzelec Opolskich, obecnie zawodniczka niemieckiej drużyny Friends Factory Jahn Monachium.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Raszowej

jednostka powstała w 1925 roku odnosząca znaczące sukcesy w zawodach sportowo – pożarniczych.

Andrzej Damaszek

od ponad 25 lat trener i działacz sportowy, kształci i wychowuje kolejne pokolenia młodych sportowców.

 


Kategoria społeczna

Stefan Szłapa

przewodniczący rady sołeckiej w Boryczy, od 22 lat Prezes Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Izbicko.

Ewa Ptok

Sołtys Centawy, która ideę służenia innym realizuje poprzez pracę społeczną.

Ryszard Becella

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub Sportowy PIAST Strzelce Opolskie, który dzięki swojej pozazawodej pasji stwarza doskonałą ofertę rozwoju mieszkańców ziemi strzeleckiej.

 


Kategoria gospodarcza

Józef Izydorczyk

60 lat temu otworzył cukiernię w Brzegu, od 45 lat prowadzi zakład w Strzelcach Opolskich, zwany jest „Nestorem strzeleckich cukierników”.

Firma Packprofil z Kolonowskiego

firma działająca od 20 lat, zajmująca się produkcją oraz sprzedażą wyrobów z tektury.

Hubert Gordzielik

od 1992 roku prowadzi telewizję kablową CITY – SAT, na łamach której promuje inicjatywy mieszkańców powiatu strzeleckiego.

 

 

 

Laureci nagrody "Laur Ziemi Strzeleckiej"

 

 

2011 (edycja XIV)

Działalność społeczna: OSP Grodzisko.
Działalność gospodarcza: Jan Mika.
Działalność wychowawcza: Teresa Smoleń.
Działalność kulturalna: Ks. Henryk Pichen.
Działalność sportowa: Zbigniew Sworeń.
Nagroda specjalna: Tadeusz Goc.

 

2010 (edycja XIII)

Działalność społeczna: Robert Piontek
Działalność gospodarcza: Hubert Ploch
Działalność wychowawcza: Anna Golec
Działalność kulturalna: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica
Działalność sportowa: Paweł Orłowski
Nagroda specjalna: Helmut Albers oraz Józef Swaczyna

 

2009 (edycja XII)

Działalność sportowa: Przemysław Trytko
Działalność kulturalna: Chór Bazyliki w Górze Św. Anny
Działalność wychowawcza: Teresa Podolska
Działalność społeczna: Jolanta Lamm
Działalność gospodarcza: Ireneusz Strychacz
Nagroda specjalna: Spółdzielnia Mleczarska Rolników Śląskich w Kadłubie

 

2008 (edycja XI)

Działalność sportowa: LZS Leśnica
Działalność kulturalna: Zespół Szkolno – Gimnazjalny Żędowice
Działalność wychowawcza: OSP w Strzelcach Opolskich
Działalność społeczna: Eugeniusz Szymaniec
Działalność gospodarcza: Hubert Palm
Nagroda specjalna: gen. broni dr Mieczysław Bieniek

 

2007 (edycja X)

Działalność sportowa: LZS Rozmierka
Działalność kulturalna: Zespół Wokalny SEN
Działalność wychowawcza: Kazimierz Łukawiecki
Działalność społeczna: Ks. dr Franciszek Wolnik
Działalność gospodarcza: Zygfryd Makselon
Nagroda specjalna: Prof. dr hab. inż. Gerhard Bartodziej oraz Piotr Wojaczek

 

2006 (edycja IX)

Działalność sportowa: Sławomir Szmal
Działalność kulturalna: Bronisława Pandel
Działalność wychowawcza: Maria Feliniak
Działalność społeczna: Ks. Zbigniew Żukiewicz
Działalność gospodarcza: Joachim i Wolfgang Wiesiollek
Nagroda specjalna: Krzysztof Fabianowski

 

2005 (edycja VIII)

Działalność sportowa: Józef Malcherek
Działalność kulturalna: Zespół Fasca
Działalność wychowawcza: Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej Barka
Działalność społeczna: ks. Jan Wypiór
Działalność gospodarcza: Rajmund Adamietz
Nagroda specjalna: Helmut Paisdzior

 

2004 (edycja VII)

Działalność sportowa: Kamila Porczyk
Działalność kulturalna: Tadeusz Budzanowski
Działalność wychowawcza: Międzyszkolny Klub Sportowy
Działalność społeczna: Ryszard Maśniak
Działalność gospodarcza: Józef Garbacz
Nagroda specjalna: Jan Goczoł

 

2003 (edycja VI)

Działalność sportowa: Gabriela Mrohs-Czerkawska
Działalność kulturalna: Zespół Na Chwila
Działalność wychowawcza: ks. Bernard Kotula
Działalność społeczna: Gabriela Puzik
Działalność gospodarcza: Urszula i Waldemar Neumann
Nagroda specjalna: Stefania Ziemke oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

 

2002 (edycja V)

Działalność sportowa: Antoni Świtała
Działalność kulturalna: Teresa Sobota
Działalność wychowawcza: Ryszard Lipok
Działalność społeczna: Hubert Kurzał
Działalność gospodarcza: Jacek Lyka
Nagroda specjalna: dr Bernard Maseli

 

2001 (edycja IV)

Działalność sportowa: Waldemar Sobczyk
Działalność kulturalna: Chór VIVA LA MUSICA
Działalność wychowawcza: Angela i Ryszard Szewczykowie
Działalność społeczna: Alfons Schnura
Działalność gospodarcza: Grzegorz Pyka
Nagroda specjalna: Petra Menke-Koerner oraz Gertraud Schwerdtfeger

 

2000 (edycja III)

Działalność sportowa: Maria Lityńska
Działalność kulturalna: Chór Tęcza
Działalność wychowawcza: Jan Zubek
Działalność społeczna: OSP Kadłub
Działalność gospodarcza: Karol Cebula
Nagroda specjalna: Duńska Agencja Ochrony Środowiska

 

1999 (edycja II)

Działalność sportowa: Dom Pomocy Społecznej w Kadłubie
Działalność kulturalna: Zespół Suskie Skowronki
Działalność wychowawcza: ks. Wolfgang Jośko
Działalność społeczna: Rada Społeczna w Krośnicy
Działalność gospodarcza: Jerzy KAPICA Zakład Stolarski
Nagroda specjalna: dr Otto Fickel

 

1998 (edycja I)

Działalność sportowa: Krzysztof Mehlich
Działalność kulturalna: Emilia Szpiech
Działalność wychowawcza: ks. Józef Krawiec
Działalność społeczna: Kazimierz Czajka
Działalność gospodarcza: Kleinmann Wyroby Metalowe

 

źródło:

 

 

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [2051]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

SPONSORZY

KLUB DOTOWANY
JEST ZE
ŚRODKÓW  GMINY

STRZELCE OPOLSKIE

 
www.strzelceopolskie.pl

Reklama

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 1671, wczoraj: 2949
ogółem: 8 101 700

statystyki szczegółowe

Przekaż 1%

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

KALENDARZ



 

INTERAKTYWNE

 

                                                             

 

 

Losowa galeria

XX Strzelecki Bieg Uliczny
Ładowanie...

Wydarzenia Sportowe