KL. OKRĘGOWA: Okazałe zwycięstwo na inaugurację rundy

LZS Racławiczki - Piast Strzelce Opolskie   2 - 6 /1 - 2/

KLASA OKRĘGOWA GR. II - kolejka 16

12 marca 2016 roku, godz. 15.00 – Racławiczki

LZS Racławiczki -  SKS „Piast” Strzelce Opolskie

2 - 6   (1 - 2)

15'   0 – 1    Grzegorz Chojnowski

26'   1 - 1     Marceli Kynel

32'   1 - 2   Grzegorz Chojnowski

49'   1 - 3   Rafał Szopa

73'   2 - 3   Tomasz Żurek

77'   2 - 4   Grzegorz Chojnowski

80'   2 - 5   Armin Karwot

90+1'    2 - 6   Mateusz Weiss

SKŁAD PIASTA

Łazarek Łukasz

Jaremko Adam      Becella Dominik      Wastag Michał         Skut Mateusz

(62' Jys Marcin)                           (72' Górniak Andrzej)

Wojciech Dzięcioł - Dawid Sikorski (60’ Robert Fiegler), Beniamin Goreczka

(85’ Filip Nabiałek), Piotr Klama (80’ Robert Bartela), Marceli Kynel (46’ Dawid Ułan)

– Michał Szulc, Tomasz Żurek

Trener: Grzegorz Bella

Sędziował:  Radosław Narewski

Żółte kartki:  Roman Hejna, Dawid Ułan - Łukasz Glinka

Czerwona kartka: Roman Hejna

Widzów: 150

Sędzia główny spotkania Pan Narewski  dokładnie o godz. 15.00 daje sygnał do rozpoczęcia meczu w Racławiczkach, który to mecz rozpoczyna rundę wiosenną sezonu 2015/2016. Boisko jak na panujące warunki atmosferyczne w dobrym stanie.

A oto najważniejsze momenty meczu:

15’   Mateusz Weiss przejmuje piłkę na środku boiska  podciąga w okolice pola karnego, podaje wzdłuż bramki  a debiutującemu w barwach Piasta - G. Chojnowskiemu nie pozostaje nic innego jak otworzyć wynik spotkania,

26’   zawodnik gospodarzy przejmuje piłkę przed naszym polem karnym i podaje  do Marcelego Kynela który nie ma problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce Łazarka,

32’   bliźniaczo podobna akcja jak w 15’ Mateusza Weissa i Chojnowski zdobywa gola na 1 – 2,

48’   idealnie w tzw. „uliczkę”  otrzymuje podanie Karwot mając przed sobą tylko bramkarza Bachena zostaje z tyłu sfaulowany i w konsekwencji Roman Hejna otrzymuje czerwona kartkę,

49’    Korchut  z ok. 15 metrów uderza w słupek, a odbita futbolówka spada pod nogi  Szopy, który nie ma problemu z podwyższeniem wyniku na 1 – 3,

73’   Tomasz Żurek wykorzystuje niezdecydowanie naszych defensorów i z bliskiej odległości strzela bramkę kontaktową dla Racławiczek,

77’    Chojnowski otrzymuje podanie w polu karnym przeciwnika i nie daje szans bramkarzowi gospodarzy podwyższając na 2 – 4,

80’   Armin Karwot wykorzystuje zamieszanie w polu karnym gospodarzy i podwyższa na 2 – 5,

90+1’   bardzo aktywny w tym meczu Mateusz Weiss w swoim stylu decyduje się na rad po skrzydle, wpadając w pole karne i plasowanym strzałem w długi róg bramki strzeżonej przez  Mateusza Bachen ustala wynik spotkania na 2 – 6.

Mecz ten był prezentem urodzinowym dla Naszego Prezesa - Ryszarda Becelli, który w dniu wczorajszym obchodził swoje kolejne urodziny. W szatni odśpiewano głośne "Sto lat" i życzono zdrowia, samych zwycięstw oraz sił w prowadzeniu Naszego Klubu - oczywiście przy filiżance świeżo zmielonej kawy ;)