• autor: kibicpiast1, 2010-07-22 15:05

Piast Budowlani Strzelce Op. - GKS Walka Zabrze Makoszowy

SKŁAD PIASTA BUDOWLANI STRZELCE OP. :

ZMIANY W CZASIE MECZU:

30 min Barszcz za Richter

35 min Gołas za Głuszek

38 min Kułak za Żyłka

46 min Borawski za Spiechowicz

46 min Locher za Miklasz

58 min Janocha za Nowosielski R.

60 min Duk za Kozołup

62 min Gołas za Kułak

65 min Fuhl za Borawski

65 min Tomaszewski za Nowosielski M.

66 min Locher za Miklasz

72 min Nowosielski R. za Gołas

75 min Popanda za Barszcza

80 min Nowosielski M. za Zaborowski

85 min Borawski za Miklasz

Piast Budowlani Strzelce Opolskie rozegrał swój drugi sparing w ramach przygotowań do 4 Ligi. Tym razem przeciwnikiem była GKS Walka Zabrze Makoszowy. Zespół ten od roku 2003 do 2009 grał w III Lidze. Po sezonie 2008/2009 zespół się wycofał z rozgrywek, a w sezonie 2009/2010 rezerwy stały się pierwszą drużyną grając w Lidze okręgowej.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, lecz gra była asekuracyjna. Obie drużyny wymieniały dozo podań, a okazji bramkowych jak na 45 min gry była zbyt mało. Pierwszą okazję do strzelenia bramki miał Miklasz. Po podaniu z prawej strony R.Nowosielskiego, Miklasz strzela minimalnie koło słupka. Strzały na bramkę oddali też : M.Nowosielski, R.Nowosielski, Spiechowicz, lecz ich strzały były zbyt lekkie aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Piasta. Locher który wszedł na boisko w drugiej połowie już po kilku minutach gry strzela piękną bramkę. Po podaniu R.Nowosielskiego, Locher strzela w okienko bramki gospodarzy, nie dając żadnych szans na obronę. Był to pierwszy kontakt z piłką Lochera. W drugiej połowie Piast znacznie przeważał i tworzył sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. I dało to efekt w postaci drugiej bramki strzelonej przez Duka. Duk strzela technicznie z 25 metrów i piłka odbijając się od poprzeczki wpada do bramki. Obie bramki dla Piasta strzelili młodzi zawodnicy. A każda z tych bramek była godna uwagi. Mecz kończy się zwycięstwem Piasta 2-0.

Kolejny sparing Piast Budowlani Strzelce Op. gra już w tą sobotę z LZS Rajfel Krasiejów, który gra w III Lidze.

Mecz o godz. 18:00, na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich