Aktualności

Mogło być wysoko, niestety tylko remis . . .

• autor: kibicpiast1, 2010-11-12 09:22

Piast Strzelce Opolskie - Start Dobrodzień  2-2

Piast Strzelce Opolskie w czwartkowym spotkaniu 14 kolejki IV ligi zmierzył się ze Start Dobrodzień, który miał 3 punkty więcej od Piasta przed tym meczem.

Piast Strzelce Opolskie: Richter - Kukuczka, Kułak, Sobolewski, Jaremko - Głuszek (65' Sapa), Becella, Nowosielski (89' Zaborowski), Locher - Miklasz (72' Borawski), Korchut.
Rezerwowi: Chrobak, Kozołup, Janocha, Żyłka.
Trener: Andrzej Buczny.

Start Dobrodzień: R.Ochman - Gajda, Szczygieł , Sykulski, Polak - Skorupa (kpt.), Jarząbek (83' Serwusiok ), Stupiński (46' Wolny), Białas (55' Romanowski) - Chojnacki, Kwolek (75' Olearczuk).
Rezerwowi: Cłapa, Zając.
Poza kadrą: Nowak, Ledwig, M.Ochman, Haberla, Sobańtka.
Trener: Andrzej Noga.

Pierwsza połowa zaczęła się dobrze, bo już w pierwszych minutach groźny strzał oddał M.Nowosielski, po strzale bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Częste ataki na bramkę gości dały pożądany efekt w 15 min mecz. Korchut podaje do wychodzącego Becelli, który w sytuacji sam na sam mija bramkarza i strzela pierwszą bramkę w tym meczu dla Piasta. Start Dobrodzień pierwszy strzał oddał dopiero w 20 min meczu. W 30 min meczu Głuszek podaje do Miklasza, który w sytuacji sam na sam źle trafia w piłkę i mija ona słupek. W 35 min meczu mocne podanie po ziemi do Korchuta, który wślizgiem próbuje umieścić piłkę w bramce, niestety piłka minimalnie mija słupek. W 45 min meczu strzela Becella, lecz niecelnie. Do przerwy Piast prowadzi 1-0.

W drugiej połowie meczu Start Dobrodzień znacznie ruszył do ataków na bramkę Piasta. I już w 50 min meczu po wrzutce z rzutu wolnego, nieupilnowany Chojnacki strzela bramkę na 1-1. W 57 min piast przeprowadza ciekawa akcję po której Korchut znajduje się sam na sam z bramkarzem, niestety strzał wprost w niego. Bramkarz zaczyna groźną kontrę, po której Romanowski strzela bramkę na 1-2. W 65 min zmiana za Głuszka wchodzi Sapa. W 70 min meczu A. Kukuczka z lewej strony mocno wrzuca w stronę bramki, po czym piłka wpada bezpośrednio do bramki i mamy remis 2-2. W 72 min za Miklasza wchodzi Borawski. I już w 75 min mógł zostać bohaterem meczu. Po wrzutce Korchuta z prawej strony piłka przelatuje nad bramkarzem i Borawski uderza głową do pustej bramki. Niestety źle trafia głową i piłka przelatuje nad poprzeczką. Kilka minut później rzut wolny gości. Po strzale z rzutu wolnego piłka odbija się od poprzeczki i opuszcza boisko. 79 min kolejny rzut wolny gości, piłka po wrzutce trafia do niekrytego zawodnika gości , który umieszcza piłkę w bramce. Po czym boczny sędzia podnosi chorągiewkę i pokazuje że strzelający zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Nadal utrzymuje się wynik remisowy. 82 min meczu, zza szesnastki strzela zawodnik gości, piłkę wybija Richter, próba dobicia piłki przez zawodnika gości, lecz źle trafia w piłkę. 85 min kolejny groźny strzał gości, odbija Richter a piłkę wybija Kułak. 87 min podanie Korchuta do Borawskiego a ten wślizgiem nie trafia w piłkę. W 89 min zmiana za M.Nowosielskiego wchodzi Zaborowski. Wynik już nie uległ zmianie i Piast remisuje 2-2 ze Start Dobrodzień.

Piast po remisie w 14 kolejce wychodzi ze strefy spadkowej i znajduje się na 14 miejscu.