Młodzież walczy ambitnie

• autor: kibicpiast1, 2011-01-18 18:05

W kategoriach młodzieżowych niektóre kluby nastawiają się tylko na to, żeby wypełnić powinności regulaminowe i posiadać zespół, inne natomiast szkolą młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła na niezłym poziomie.

W rywalizacji juniorów nie mamy żadnego przedstawiciela w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo LZS Leśnica spadł po dwóch latach gry na tym szczeblu rozgrywkowym. Ale wszystko wskazuje na to, że od jesieni w tej klasie rozgrywkowej będziemy mieli swój zespół. W drugiej grupie drugiej ligi juniorów dwa czołowe miejsca zajmują Piast Budowlani Strzelce Opolskie i Jedność Rozmierka. Lider jest zespołem jesienią niepokonanym i ma sześć punktów przewagi nad Jednością, a dziesięć punktów nad trzecim w tabeli Śląskiem Łubniany. Znając poziom szkolenia w zespole Piasta Budowlani, można przewidywać, że zespół ten wiosną będzie się spisywać nie gorzej niż jesienią. Oczywiście zasada „bij lidera” obowiązuje w każdej dyscyplinie sportu, lecz na pewno strzelecki zespół łatwo skóry nie sprzeda. Zresztą podobnie można napisać o wiceliderze z Rozmierki. Tutaj również od kilku już lat trwa świetna passa młodzieży, a biorąc pod uwagę, że w tak małej miejscowości jak Rozmierka jest dużo mniej młodzieży niż w pobliskich Strzelcach Opolskich to drugie miejsce Jedności trzeba traktować na równi z liderowaniem Piasta Budowlanych.

Beniaminek na tym szczeblu czyli LKS Kadłub również spisuje się dobrze, bo zajmuje piąte miejsce w doborowym gronie zespołów i na pewno z gry w drugiej lidze będzie pożytek dla klubu. Bo za rok albo dwa właśnie dzisiejsi juniorzy będą stanowić o sile zespołu seniorów, którzy być może wówczas podejmą szturm na bramy klasy A. Ostatni z naszych zespołów w tej grupie czyli LZS Kadłubiec przechodzi zmianę warty. Ale drużyna gra nieźle, choć młodzi gracze jeszcze fizycznie ustępują innym zespołom, to ambicji mogliby się od nich uczyć o wiele starsi gracze. W pierwszej grupie występuje Stal Zawadzkie, która plasuje się w górnej połowie tabeli, lecz raczej bez szans na włączenie się do walki o awans. Inna jest natomiast sytuacja LZS-u Leśnica. Po spadku z opolskiej ligi juniorów zespół został przydzielony do trzeciej grupy drugiej ligi, gdzie jednak spisuje się „w kratkę”. Dobre występy i wysokie zwycięstwa podopieczni Tomasza Matyska przeplatają porażkami. Gdyby nie takie porażki, nie zawsze zasłużone, to nasza drużyna byłaby na czele tabeli. A tak ma pięć punktów straty do lidera.

W klasie A juniorów niepokonany zespół Unii Kolonowskie powinien spokojnie wywalczyć awans do wyższej ligi. Oczywiście muszą być spełnione co najmniej dwa warunki. Po pierwsze Unia musi grać co najmniej tak dobrze jak jesienią, no i zespół nie zostanie za bardzo osłabiony. Również kilka innych zespołów w tej klasie rozgrywkowej będzie miało pożytek ze swoich juniorów, bowiem waleczni młodzi gracze starają się grać najlepiej jak potrafią w każdym meczu. Na pewno silnym zespołem jest Naprzód Jemielnica, lecz szczupła kadra nie pozwoliła zespołowi na wyższe miejsce w tabeli. Zespół przetrzebiony kartkami w końcówce stracił kilka punktów. Niestety, boli ostatnie miejsce Źródła Krośnica, bo przydałoby się kilku wychowanków w kadrze seniorów, grających w lidze okręgowej.

W rywalizacji juniorów młodszych mamy dwa zespoły. W derbach padł remis, co było jednym z dwóch punktów zdobytych przez Piasta Budowlanych. Piotrówka spisuje się lepiej, bowiem kilka meczów wygrała i dlatego plasuje się na ósmym miejscu w tabeli, podczas gdy strzelczanie zamykają tabelę.

W rywalizacji trampkarzy większym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki zespołów siedmioosobowych. Gra w nich piętnaście drużyn, choć poziom przez nie prezentowany jest różny. Na pewno już teraz ciekawie zapowiadają się mecze czołowego zespołu grupy A czyli Jedności Rozmierka czy też Staniszcz Wielkich z Piotrówką, Siedlcem czy Leśnicą z drugiej grupy. Gra na małych boiskach w siedmioosobowych składach pozwala na podnoszenie swoich umiejętności technicznych. Na dużym boisku liczy się bowiem przygotowanie fizyczne i zespoły, w których jest sporo starszych graczy przeważnie wygrywają, bowiem „zabiegają” przeciwnika. W zespołach trampkarzy grywają również dziewczyny i często należą do najlepszych w swoich drużynach. Często wpisują się na listy strzelców.

W kategorii młodzików gra MKS Strzelce Opolskie, rywalizując z koalicją zespołów z powiatu Kędzierzyn-Koźle. Jak na razie nasza drużyna radzi sobie dobrze, bo jest liderem rozgrywek, bez porażki na koncie. Jak będzie wiosną, zobaczymy, ale na pewno gracze MKS-u są już doświadczeni, bo prócz rozgrywek ligowych, grają i często osiągają bardzo dobre wyniki w rozgrywkach towarzyskich.

W „orlikach” występują LZS Piotrówka i MKS Strzelce Opolskie i obie te drużyny grają z zespołami powiatu Kędzierzyn-Koźle. Na razie z dobrym efektem, bowiem strzelczanie nie przegrali jeszcze meczu. Piotrówka wprawdzie została kilka razy pokonana, lecz zajęła w swojej grupie drugie miejsce i również zakwalifikowała się do finałowej „czwórki”, która będzie walczyć o czołowe miejsce w klasyfikacji końcowej.

źródło: strzelec opolski - PIOTR WARNER

Pogoń - Piast ( Zdjęcia dzięki uprzejmośći www.pogonprudnik.pl )